Sākums

Lido-drosi-un-legali

Visiem LARPAS biedriem 10% atlaide!

LATVIJAS TĀLVADĪBAS GAISA KUĢU ASOCIĀCIJA

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas (LARPAS) mērķis ir apvienot un koordinēt tālvadības gaisa kuģu sistēmu (RPAS) nozares pārstāvjus - operatorus, ražotājus, apdrošinātājus, apmācības iestādes, pētniecības un attīstības (R&D) centrus, kā arī likumdevējus, uzraugošās instances un citas iesaistītās puses. Tas sekmē lidojumu drošuma paaugstināšanu Latvijas gaisa telpā, kā arī veicina kopējo nozares attīstību.

KAS IR TĀLVADĪBAS GAISA KUĢIS?

Bezpilota gaisa kuģi neatkarīgi no to izmēriem, konfigurācijas un pielietojuma ir lidaparāti, ko izmanto bez pilota uz borta. Tie iedalās divās grupās: autonomie un tālvadības.

Autonomo bezpilota gaisa kuģu vadībā lidojuma laikā nav iespējams iejaukties, savukārt tālvadības gaisa kuģi kontrolē tālvadības pilots (arī izpildot pilnībā automātisku lidojumu), kurš jebkurā lidojuma fāzē ir spējīgs nodot nepieciešamās vadības komandas un nodrošināt, lai lidojums noritētu veiksmīgi un bez starpgadījumiem.

Tālvadības gaisa kuģa sistēma - elementu sistēma, kas sastāv no bezpilota gaisa kuģa, bāzes vadības stacijas, nepieciešamajiem vadības un kontroles linkiem, kā arī citiem elementiem, kas nepieciešami operācijas izpildei.

Drons - šis termins sākotnēji tika izmantots, lai apzīmētu "bezpilota gaisa kuģi, kas tiek izmantots militāriem mērķiem", tomēr šobrīd ikdienas valodā ar to saprot jebkuru bezpilota gaisa kuģi (visbiežāk attiecinot uz multirotru bezpilota gaisa kuģiem). Pat profesionāļi ikdienā izmanto žargonu "drons", tomēr tas netiek uzskatīts par oficiālu civilās aviācijas terminu.

 

Sekojiet mums Facebook!

Latvijas kompānija Aerones izstrādājusi jaunu pielietojumu savam lielas celtspējas dronam - vēja ģeneratoru apkope:
youtu.be/mP5LZYpFggM
***
Latvian company Aerones has developed new application for their heavy lift drone - wind turbine maintenance.
... See MoreSee Less

Check out our wind turbine maintenance solution with our universal #aerones #airframe #windturbine #drone Full video on Aerones youtube channel: youtu.be/mP5LZYpFggM

View on Facebook

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija / Latvian Association of RPAS nomainīja savu titulbildi. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Vai plāno ierasties Digital Freedom Festival?
Satiec LARPAS pārstāvjus jaunāko tehnoloģiju apvienošanas pasākumā, kas norisināsies 27.-28. novembrī Latvijas Biedrības namā.
***
Are you going to attend Digital Freedom Festival?
Meet LARPAS representatives at multi-event meeting platform, which takes a special interest in uniting the world of technology.
... See MoreSee Less

Digital Freedom Festival 2017

November 27, 2017, 10:00am - November 28, 2017, 9:00pm

The Digital Freedom Festival returns in 2017 - bigger, better and more fun! Digital Freedom Festival (DFF) is a global meeting place to celebrate digital revolution, to promote digital freedom and t...

View on Facebook

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija / Latvian Association of RPAS dalījās ar Aerones ieraksts. ... See MoreSee Less

Aerones attending Aerial Firefighting Europe 2017! Come visit our booth #Aerones #AFF #Firefighting

View on Facebook