Sākums

Lido-drosi-un-legali

LATVIJAS TĀLVADĪBAS GAISA KUĢU ASOCIĀCIJA

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas (LARPAS) mērķis ir apvienot un koordinēt tālvadības gaisa kuģu sistēmu (RPAS) nozares pārstāvjus - operatorus, ražotājus, apdrošinātājus, apmācības iestādes, pētniecības un attīstības (R&D) centrus, kā arī likumdevējus, uzraugošās instances un citas iesaistītās puses. Tas sekmē lidojumu drošuma paaugstināšanu Latvijas gaisa telpā, kā arī veicina kopējo nozares attīstību.

KAS IR TĀLVADĪBAS GAISA KUĢIS?

Bezpilota gaisa kuģi neatkarīgi no to izmēriem, konfigurācijas un pielietojuma ir lidaparāti, ko izmanto bez pilota uz borta. Tie iedalās divās grupās: autonomie un tālvadības.

Autonomo bezpilota gaisa kuģu vadībā lidojuma laikā nav iespējams iejaukties, savukārt tālvadības gaisa kuģi kontrolē tālvadības pilots (arī izpildot pilnībā automātisku lidojumu), kurš jebkurā lidojuma fāzē ir spējīgs nodot nepieciešamās vadības komandas un nodrošināt, lai lidojums noritētu veiksmīgi un bez starpgadījumiem.

Tālvadības gaisa kuģa sistēma - elementu sistēma, kas sastāv no bezpilota gaisa kuģa, bāzes vadības stacijas, nepieciešamajiem vadības un kontroles linkiem, kā arī citiem elementiem, kas nepieciešami operācijas izpildei.

Drons - šis termins sākotnēji tika izmantots, lai apzīmētu "bezpilota gaisa kuģi, kas tiek izmantots militāriem mērķiem", tomēr šobrīd ikdienas valodā ar to saprot jebkuru bezpilota gaisa kuģi (visbiežāk attiecinot uz multirotru bezpilota gaisa kuģiem). Pat profesionāļi ikdienā izmanto žargonu "drons", tomēr tas netiek uzskatīts par oficiālu civilās aviācijas terminu.

 

Sekojiet mums Facebook!

View on Facebook

Riga Digital Forum
Skaties Riga Digital Forum Pre-festu Facebook live!

13:00 - Degree filming and streming | Norberts Osītis, Telia Latvija

13:30 Vizmatic Narratology in 360 3D Cinema | Aigars Ceplītis, RISEBA
... See MoreSee Less

View on Facebook

LARPAS Biedru SPH Engineering demonstrācija pašu izstrādātajai lidojumu plānošanas programmatūrai UgCS DDC, kas vienlaicīgi ļauj kontrolēt vairākus dronus.
***
Drone swarm flight demonstration by LARPAS members SPH Engineering using their mission planning software UgCS DDC.The 20 drone swarm mission is created and managed by UgCS DDC v.2.0 by one operator (one computer). UgCS DDC enables event organisers to create stunning outd...
... See MoreSee Less

View on Facebook