Sākums

Lido-drosi-un-legali

LATVIJAS TĀLVADĪBAS GAISA KUĢU ASOCIĀCIJA

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas (LARPAS) mērķis ir apvienot un koordinēt tālvadības gaisa kuģu sistēmu (RPAS) nozares pārstāvjus - operatorus, ražotājus, apdrošinātājus, apmācības iestādes, pētniecības un attīstības (R&D) centrus, kā arī likumdevējus, uzraugošās instances un citas iesaistītās puses. Tas sekmē lidojumu drošuma paaugstināšanu Latvijas gaisa telpā, kā arī veicina kopējo nozares attīstību.

KAS IR TĀLVADĪBAS GAISA KUĢIS?

Bezpilota gaisa kuģi neatkarīgi no to izmēriem, konfigurācijas un pielietojuma ir lidaparāti, ko izmanto bez pilota uz borta. Tie iedalās divās grupās: autonomie un tālvadības.

Autonomo bezpilota gaisa kuģu vadībā lidojuma laikā nav iespējams iejaukties, savukārt tālvadības gaisa kuģi kontrolē tālvadības pilots (arī izpildot pilnībā automātisku lidojumu), kurš jebkurā lidojuma fāzē ir spējīgs nodot nepieciešamās vadības komandas un nodrošināt, lai lidojums noritētu veiksmīgi un bez starpgadījumiem.

Tālvadības gaisa kuģa sistēma - elementu sistēma, kas sastāv no bezpilota gaisa kuģa, bāzes vadības stacijas, nepieciešamajiem vadības un kontroles linkiem, kā arī citiem elementiem, kas nepieciešami operācijas izpildei.

Drons - šis termins sākotnēji tika izmantots, lai apzīmētu "bezpilota gaisa kuģi, kas tiek izmantots militāriem mērķiem", tomēr šobrīd ikdienas valodā ar to saprot jebkuru bezpilota gaisa kuģi (visbiežāk attiecinot uz multirotru bezpilota gaisa kuģiem). Pat profesionāļi ikdienā izmanto žargonu "drons", tomēr tas netiek uzskatīts par oficiālu civilās aviācijas terminu.

 

Sekojiet mums Facebook!

Vai plāno ierasties Digital Freedom Festival?
Satiec LARPAS pārstāvjus jaunāko tehnoloģiju apvienošanas pasākumā, kas norisināsies 27.-28. novembrī Latvijas Biedrības namā.
***
Are you going to attend Digital Freedom Festival?
Meet LARPAS representatives at multi-event meeting platform, which takes a special interest in uniting the world of technology.
... See MoreSee Less

Digital Freedom Festival 2017

November 27, 2017, 10:00am - November 28, 2017, 9:00pm

The Digital Freedom Festival returns in 2017 - bigger, better and more fun! Digital Freedom Festival (DFF) is a global meeting place to celebrate digital revolution, to promote digital freedom and t...

View on Facebook

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija / Latvian Association of RPAS dalījās ar Aerones ieraksts. ... See MoreSee Less

Aerones attending Aerial Firefighting Europe 2017! Come visit our booth #Aerones #AFF #Firefighting

View on Facebook

LNT Ziņu sižets no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes, kurā piedalījās Aizsardzības, Iekšlietu, Tieslietu un Satiksmes ministrijas, Latvijas Bankas, Pašvaldību savienības, Civilās aviācijas aģentūras, Elektronisko sakaru, kā arī LARPAS pārstāvji. (sākot no 05:20)

Informējam, ka līdz 15. novembrim iespējams iesūtīt komentārus par esošajiem MK noteikumiem Nr. 737, lai caur asociāciju paustu kopīgu industrijas viedokli par nepieciešamajiem labojumiem.

E-pasts: info@larpas.lv

Video: tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/882142?
... See MoreSee Less

LNT Ziņas 2017.10.11. “Nolaidieties uz grēcīgās zemes un paskatieties, kas notiek!” Dronu lidošanu ierobežos jaunie noteikumi. Budžeta pieņemšanai pagaidām nav garantēts visu koalīcija...

View on Facebook

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija / Latvian Association of RPAS dalījās ar Ionica Zell am See/Kaprun IONICA Experience 2. ... See MoreSee Less

Weltpremiere in Zell am See / Kaprun. IONICA & #Naturfreunde machen es möglich. Hier das ganze Video vom ersten Testflug der #AERONES High-Power Drohne in den Bergen. Eckdaten: Speed bis 100km/h, Tra...

View on Facebook